TeamNL springruiters missen finale Longines FEI Nations Cup

FEI
NB 224 Maikel Van Der Vleuten Beauville Z NED jpg 003

De Springruiters van TeamNL zijn er in de eerste ronde van de Longines FEI Jumping Nations Cup Finale in Barcelona niet in geslaagd zich te plaatsen bij de beste acht landen, die zondag terugkomen voor de finale. De oranje-jassen eindigden met een totaal van 16 strafpunten op de tiende plaats. De resultaten van Maikel van der Vleuten, Willem Greve en Jur Vrieling telden voor het team. Het team van Groot Brittannië eindigde op de eerste plaats. Behalve Groot Brittannië mogen ook de teams van Brazilië, Duitsland, Zwitserland, België, de Verenigde Staten, Ierland en Frankrijk door naar de finale.

De springruiters van TeamNL, die in 2021 de Longines FEI Nations Cup Finale nog wisten te winnen, hadden vandaag in de eerste ronde het geluk niet aan hun zijde. Met een totaal van 16 strafpunten eindigde het team op plaats 10. Een top 8 klassering was nodig voor de finale op zondag. Nu rest de troostfinale op zaterdagavond voor de vier ruiters, die waren opgesteld door bondscoach Jos Lansink.

Jur Vrieling en Long John Silver 3 N.O.P. begonnen met 8 strafpunten. Maikel van der Vleuten en zijn toppaard Beauville Z N.O.P. kregen een springfout, net als Highway TN van Willem Greve. De hoop was gevestigd op Harrie Smolders met Bingo du Parc. Bij een foutloze rit had Nederland zich geplaatst voor zondag. Echter de vosruin van Mylord Carthago kwam met vier springfouten (16 strafpunten) over de finish. Dat was het streepresultaat.

Zaterdagavond om 21.00 uur wordt de Challenge Cup (troostfinale) onder kunstlicht verreden in Real Club de Polo in Barcelona en zondag de finale.

Klik hier voor de volledige uitslag

  • Deel dit artikel