Team NL Longines League of Nations in Sankt Gallen bekend

KNHS / FEI
St gallen Martin Fuchs

De leden van TeamNL waarmee bondscoach Jos Lansink afreist naar de derde wedstrijd van de Longines League of Nations™️ in het Zwitserse St Gallen van 30 mei t/m 2 juni zijn bekend. De landenwedstrijd voor de springruiters staat op 31 mei op het programma, de andere dagen van het concours staan er nog diverse mooie rubrieken op het programma. Na St Gallen is het CHIO van Rotterdam (19 t/m 23 juni 2024) de vierde wedstrijd in de competitie.

De tien deelnemende landen strijden om de acht beschikbare plaatsen voor de finale die op 6 oktober plaatsvindt in de Real Club de Polo in Barcelona, Spanje. Na twee spannende etappes staat Ierland, winnaars in Ocala (USA) in maart, bovenaan het klassement, terwijl Team Duitsland, dat de eerste etappe van deze nieuwe competitie in Abu Dhabi (UAE) in februari won, op een tweede plaats volgt.

Zwitserland staat op de derde plaats, voor de VS, Brazilië, Zweden en Nederland. België, Frankrijk en Groot-Brittannië strijden voor de achtste en laatste plaats, met nog maar twee wedstrijden te gaan. Met de Olympische Spelen van Parijs 2024 over tien weken wil elk land sterk ogen, dus is het geen verrassing dat onder de atleten die zich hebben ingeschreven voor deze voorlaatste kwalificatiewedstrijd volgende week de top drie van de wereldranglijst zit, die samen de individuele Olympische, Wereld- en Europese titels bezitten.

Team NL springruiters bekend

TeamNL onder leiding van bondscoach Jos Lansink in Sankt Gallen bestaat uit de broers Leopold en Mathijs van Asten en de al zeer regelmatig voor het team ingezette toppers Willem Greve en Harrie Smolders.

Jos Lansink vertelde al eerder over zijn plannen voor de FEI Longines League of Nations. “Ons doel is uiteraard om ons voor de finale in Barcelona te kwalificeren, dus we hebben ervaren ruiters en paarden nodig om er zeker van te zijn dat we dat doel bereiken. Anderzijds wil ik ook jongere en minder ervaren ruiters of paarden de kans geven om op dit niveau bekendheid en vertrouwen te krijgen. Daarnaast speelt natuurlijk de planning ook een grote rol. Het opstellen van een goede planning voor de wedstrijden met tussendoor training en rust voor de paarden, is heel belangrijk en daarbij staat het welzijn van de paarden voorop. We streven naar topprestaties, dan moet het welzijn van de paarden altijd de hoogste prioriteit hebben.”

Opzet FEI Nations League of Nations™️

De opzet van de FEI Nations Cup serie is ten opzichte van voorgaande jaren enorm veranderd. De serie die nu wordt verreden onder de naam FEI Longines League of Nations bestaat nog uit slechts vier wedstrijden en de finale. De beste tien landen van de Longines League of Nations Ranking hebben zich geplaatst voor de serie en de beste acht landen na de vier wedstrijden mogen door naar de finale.

Ook het format van de wedstrijden is veranderd. In alle wedstrijden mogen per land vier combinaties van start in de eerste manche waarbij de beste drie resultaten tellen. De acht beste landen mogen door naar de tweede manche waarin per land nog drie combinaties aan de start verschijnen. De resultaten van alle drie deze combinaties tellen mee. Het land met de minste strafpunten is uiteraard de winnaar. Bij een gelijk aantal strafpunten wordt een barrage verreden door een combinatie per team.

Kalender FEI Longines League of Nations™️
8 – 11 februari, Abu Dhabi (UAE)
19 – 23 maart, Ocala (VS)

30 mei – 2 juni, St Gallen (Zwi)
19 – 23 juni, CHIO Rotterdam
3 – 6 oktober, FINALE Barcelona (ES)

Spannend, competitief, fascinerend en volledig onvoorspelbaar, de Longines League of Nations™️ heeft al voor geweldige sport gezorgd. Je ziet het vervolg in St. Gallen op vrijdag 31 mei, wanneer de landenparade om 15.30 uur begint.

  • Deel dit artikel