Duitsland wint Europe Division 2 wedstrijd Furusiyya FEI Nations Cup

Jorg Oppermann

Terwijl hun landgenoten het gisteren in de Furusiyya FEI Nations Cup Europe Division 1 wedstrijd in Dublin het niet makkelijk hadden, galoppeerde het Duitse team in Europe Division 2 team in Bratislava naar de overwinning in de zevende en een na laatste wedstrijd van deze serie.

In totaal namen 13 landenteams deel aan de wedstrijd in de Slowaakse hoofdstad waarbij Duitsland als eerste, Zwitserland tweede en Canada als derde eindigde. Het Amerikaanse team wist Brazilë en het thuisland Slowakijke van de vierde plaats weg te houden. Oostenrijk eindigde als zevende en Czech Republic op de 8ste plaats.

Er werden 3 dubbele foutolze ritten gereden door de Duitser Joerg Oppermann (Che Guevara), de Zwitser Werner Muff (Pollendr) en de Canadese amazone Elizabeth Gingras (Zilversprings).

Zwes landen streden voor punten voor de Furusiyya 2014 Finalel - Oostenrijk, Czech Republic, Finland, Hungarije, Slowakije en Turkije. Het thuisland Slowakije claimde de maximum 100 door als hoogste van deze 7 landen te eindigen, daarmee stijgt Slowakije in het overall klassement naar een 3e plaats.

Slechts 8 landen kwamen terug in de tweede ronde gisteren, Turkije, Frankrijk, Finland, Hungarije en Slovenië haalden de tweede ronde niet.

De laatste kwalificatiewedstrijd voor Europe Division 2 is tijdens het CSIO 3* San Marino - Arezzo, Italy op vrijdag 19 september.

Resultaten:
1. Duitsland 4 strafpunten: Che Guevara (Joerg Oppermann) 0/0, For Success (Kleis Thomas) 0/4, Arrivederci 7 (Lawrence Greene) 0/4, Chap 47 (Heiko Schmidt) DNS/0.
2. Zwitzerland 8 strafpunten: PSG Future (Martin Fuchs) 4/0, Oceane de la Taille CH (Evelyne Bussmann) 8/4, Wiveau (Alain Jufer) 0/4, Pollendr (Werner Muff) 0/0.
3. Canada 11 strafpunten: Picobello du Val de Geer (Jordan Macpherson) 0/4, Pater Noster (Jaclyn Duff) 0/8, Zilversprings (Elizabeth Gingras) 0/0, Quidam Blue (Jill Henselwood0 19/7.
4. USA 20 strafpunten: Rocky W (Kaitlin Dawn Campbell) 0/8, Heracross (Paris Sellon) 4/8, Paloubet (Wilton Porter) 8/4, Pumped Up Kicks (Lillie Keenan) 0/4.
5. Brazilië 21 strafpunten: AD Amigo B (Doda de Miranda) 24/12, Premiere Carthoes BZ (Felipe Amaral) 0/4, Amor (Yuri Mansur Guerios) 8/5, Rissoa d'Ag Bois Margot (Pedro Veniss) 4/0.
5. Slowakije 21 strafpunten: Badarco (Marian Stangel) 4/9, Quinto (Radovan Sillo) 0/4, Pinocchio (Monika Stangelova) 30/13, Dollar Look van't A (Radovan Cibere) 0/4.
7. Oostenrijk 24 strafpuntens: Emir VH Moleneind (Dieter Kofler) 4/12, Royal des Bissons (Astrid Kneifel) 8/4, Texas (Markus Saurugg) 0/12, Bogegaardens Apollonia (Stefanie Bistan) 4/0.
8. Czech Republic 29 strafpunten: Luka's Ninja (Zuzana Zelinkova) 13/8, Sorceress (Barbora Tomanova) Elim/DNS, Aristo Z (Jiri Hruska) 0/4, Acovaro (Ales Opatrny) 0/4.

Klassement na ronde 7 van de Furusiyya FEI Nations Cup™ Jumping Europe Division 2 League 2014:
1. Norwegen - 345
2. Italië - 270
3. Slowakije - 245
4. Denemarken - 240
4. Oostenrijk - 240
6. Polen - 230
7. Turkije - 222.5
8. Finland - 210
9. Hungarije - 200
10. Czech Republic - 180
11. Portugal - 100
12. Rusland - 65

  • Deel dit artikel