Duitser Hans-Dieter Dreher pakt overwinning in CSIO5* Havenbedrijf Rotterdam Prize

CHIO
CDS2 RZ8
Foto: Chynna Falandt

Een Duits een-tweetje bij de CSIO5* Havenbedrijf Rotterdam Prize vanavond in het Kralingse Bos. De Duitse ruiter Hans-Dieter Dreher greep met Vestmalle des Cotis de winst in deze rubriek direct op tijd. Hij bleef daarmee zijn landgenote Kendra Claricia Brinkop met bijna een seconde voor. Fransman Kevin Staut eindigde als derde.

Liefst 23 van de 50 combinaties die in de piste verschenen reden een foutloze ronde. De grootste uitdaging in dit parcours waren de dubbelsprong 8 en de oxer 11 die geplaatst stond voor de VIP-tribune. Met een gedurfde rit bleef Dreher met zijn ruin Vestmalle des Cotis de rest van het deelnemersveld voor met een pijlsnelle tijd van 61.92 seconden.

Kendra Claricia Brinkop reed met Ma Belle de tweede tijd (62.88 sec.). Het was een succesvolle dag voor de Duitse amazone. In de CSIO5* Dura Vermeer Prize in twee fasen werd zij al derde met Nector vd Bisschop. De ervaren Franse ruiter Kevin Staut werd derde met een tijd van 64.10 seconden.

De Ier Harry Allen en Calculatus hadden een vroege start en zetten meteen een snelle tijd van 64.43 seconden neer. Het leek lang of niemand aan hun tijd zou tippen, tot Dreher in de piste verscheen. Hij miste uiteindelijk net het podium en werd vierde.

Beste Nederlander was Maikel van der Vleuten. Met Luigi d’Eclipse werd hij zesde met een tijd van 65.45 seconden.

Chynna Falandt
  • Deel dit artikel