Strijd om 2FITHORSES CHIO Zuid-Holland Cup Dressuur
Dressuur staat vooral bekend als een individuele sport. Alleen tijdens landenwedstrijden wordt er in teamverband gereden. Juist dat teamverband zorgt voor extra spanning en een heel andere beleving van de wedstrijd. Vanuit die gedachte ontwikkelde Fleur Körner in 2003, in samenwerking met Stichting CHIO Rotterdam, de CHIO Zuid-Holland Cup. Een dressuurcompetitie speciaal voor KNHS verenigingsteams uit de regio Zuid-Holland.
De competitie bleek een succes! Jaarlijks strijden teams nog altijd fanatiek om de eer en de prachtige wisselbeker die hoort bij de 2FITHORSES CHIO Zuid-Holland Cup. Teamspirit, sportiviteit en regionale trots horen hier bij.
Ook dit jaar maakt de competitie weer deel uit van het programma van het 77ste CHIO Rotterdam. Alle KNHS-verenigingen uit Zuid-Holland mogen teams van vier ruiters inschrijven, twee combinaties die een M1/M2-proef rijden en twee combinaties die een Z1/Z2/ZZ-licht proef rijden.
De selectiewedstrijd vindt dit jaar plaats op 2e Pinksterdag, dat valt op maandag 25 mei 2026. Dit gebeurt op het terrein van de Rotterdamsche Manège, in het Kralingse Bos. De beste zeven teams van de selectiedag mogen door naar de halve finale die plaatsvindt op vrijdag 19 juni tijdens het CHIO Rotterdam. Vervolgens strijden de drie sterkste teams van de halve finale, op zaterdag 20 juni, in de finale om de eer en de beker van het 2FITHORSES CHIO Zuid-Holland Cup.
De 2FITHORSES CHIO Zuid-Holland Cup biedt ruiters de kans om niet alleen individueel te schitteren, maar juist samen te werken en zo hun vereniging de eer te geven. Juist dat maakt deze competitie zo bijzonder.
Met een mix van talent, teamspirit en dressuursport belooft de editie van 2026 weer een prachtige strijd te worden om de eer van Zuid-Holland!