17-06-2009, Losse BMC Kigali en Marlies goed voor eerste zege
Marlies van Baalen bracht de allereerste rubriek van het 61e CHIO op haar naam op openingsdag woensdag. Ze won de nationale Grand Prix met de KWPN-hengst BMC Kigali DVB (70,681%).
Geweldig he!, straalde de amazone. BMC Kigali verbetert gewoon nog steeds met zijn 17 jaar! Het is zon karakterpaard, geweldig. Hij is hartstikke los en beweegt los. En alles waar ik met mijn moeder Coby, vaste trainer Johann Hinnemann en bondscoach Sjef mee aan het werk ben, werpt gewoon zn vruchten af. We hebben gewerkt aan een iets meer voorwaartse passage en dat lukte! Het was vandaag een foutloze proef!.
In het Kralingse Bos werd Marlies door haar voormalige wereldkampioen springen bij de jonge paarden BMC Kigali even verrast door een dikke boomstam op het pad. Ja, Kigalis oortjes gingen er op en ik voelde hem denken! Gaan we daar over, of moet ik er langs!, lacht Marlies. Maar hij mocht er langs hoor. Aan springen waag ik me maar niet met hem. Dat laat ik maar liever aan mijn springende collegas over.
Won Marlies van Baalen met BCM Kigali, met haar tweede paard BMC OJay klonk voor haar de bel om de ring te verlaten. Vreemd genoeg werd het schuim uit de mond van BMC Ojay rood gekleurd en dan is er maar één regel: uitsluiting. We hebben alles meteen gecontroleerd en er was niets te vinden. We hebben dit ook nooit eerder gehad. Ik heb maar één verklaring. Die is dat hij zich per ongeluk op de wang beet tijdens het rijden. Jammer. Maar de volgende keer beter. Voorlopig geniet ik van het uitbrengen van twee paarden op het hoogste niveau. De ervaring die je daar mee op doet, is van onschatbare waarde.