15-06-2009, Anky van Grunsven en IPS Salinero lopen warm voor Rotterdam
Het Olympische kampioenspaar Anky van Grunsven en IPS Salinero heeft in Cannes dit weekend de Moorland Exquis WDM op hun naam gebracht.
Een dag na het NK op Outdoor Gelderland ging IPS Salinero op de vrachtwagen naar Cannes, zondagochtend heel vroeg na de winnende Kür ging hij op weg terug. Want daarna gaat de vrachtwagen al weer op weg naar Rotterdam voor het CHIO!
Anky van Grunsven wil IPS Salinero graag weer het nodige wedstrijdritme laten opdoen. Het CHIO Rotterdam past daarom heel goed in haar planning. "We lopen via het NK, Cannes en Rotterdam zo langzaam warm voor ons doel dit jaar, het EK!", zegt Anky.
In Cannes kon Anky al iets in de stemming komen voor Rotterdam. Er stonden grote bomen op het losrijterrein, waar ze er in Rotterdam vlak omheen staan. In Cannes was de Kür ook in de avond, in Rotterdam is dat straks op zaterdagavond ook het geval. "Ja, IPS Salinero moest in Cannes even aan de ring en het donker wennen, Cannes is niet de meest eenvoudige wedstrijdring. Maar met de wedstrijdring in Rotterdam heb ik supergoede ervaringen! Ik heb daar twee jaar geleden een wereldrecord gereden in de Grand Prix", zegt Anky.
"Mijn Grand Prix in Cannes was al weer beter dan die een week eerder op het NK op Outdoor Gelderland, maar ook nu zaten er nog kleine aarzelingen in. De pirouettes en de zigzag zijn in de nieuwe Grand Prix van plaats verwisseld en de oude plaats zit bij IPS Salinero nog in zijn systeem Of ik nu in Rotterdam dus weer dichtbij mijn wereldrecord zal komen, staat nog te bezien. Maar Rotterdam zal zeker weer een stapje richting een betere vorm betekenen", besluit Anky vol vertrouwen.