02-06-2009, Een dag naar het CHIO Rotterdam: zaterdag 20 juni 2009
Donderdag heeft iedereen ademloos gekluisterd gezeten aan de dressuurbaan voor de landenwedstrijd. Vrijdag ging iedereen in het oranje gehuld voor de Meydan FEI Nations Cup springen, de landenwedstrijd waar Rob Ehrens zijn beste krachten inzet. Maar op zaterdagavond is het koningsnummer op het CHIO al jaren de Grand Prix Kür op Muziek. Zou het dit jaar letterlijk een koningsnummer worden, met bijvoorbeeld Edward Gal en Moorlands Totilas als de koningen, of Hans Peter Minderhoud en Exquis Nadine? Of wordt het weer een vertrouwd koninginnennummer met ons Olympisch topduo Anky van Grunsven en IPS Salinero aan het hoofd?
Ook overdag is er veel mooie paardensport. Bijvoorbeeld de halve finales van de CHIO Zuid-Holland Cup dressuur en springen waarvoor de laatste dressuurselectie dit Pinksterweekend werden gehouden in Rotterdam. Het zijn belangrijke en geliefde rubrieken bij hippisch talent uit de regio.
De jachtpaarden zijn een andere klassieker op de zaterdag. Dit jaar belooft de demonstratie spectaculairder te worden dan andere jaren vanwege de deelname van jachtruiters uit de praktijk. Natuurlijk ontbreken de honden niet. Bijzonder is dat er zelfs met valken gewerkt zal worden.
Wie naar nog meer show verlangd, komt aan zijn trekken door het nieuwe shownummer uit Frankrijk. Het geweldige zaterdagprogramma omlijst door de gastvrije en sfeervolle ambiance in het Kralingse Bos, met een gezellig aangekleed strodorp waar behalve leuke winkeltjes ook culinaire hoogtepunten te zijn verwachten, maakt de CHIO zaterdag een echte weekend-dag uit. Welkom!